Наша марка
Вхід
Логін:

Пароль:Партнери
ФотоПродаж
16.01.2024. VW Golf 7 2.0tdi m/t universal, Київ,

16900
Пiдписка
Введiть Ваш Е-Mail:
Пiдписатись
Вiдмовитись
2 + 2 =
Реклама
Дитячі Будинки України
Історія Ауді
СЕРЦЯ ЧОТИРЬОХ
АВТОКЛУБ
ЕКСКУРСІЯ ПО МУЗЕЮ "АУДІ"
СЕРЦЯ ЧОТИРЬОХ
СЕРГІЙ КАНУННИКОВ. ФОТО АВТОРА
 

 
Якби Август Хорьх мав більш спокійний характер - цього музею, може, і не було б. І вже точно, він носив би інше ім'я...
 
У інгольштадтськом "Музеум мобілі" дивно переплелися історії багатьох автомобільних знаменитостей - конструкторів, підприємців, гонщиків, декілька легендарних і майже забутих фірм. В першу чергу, звичайно, тих, на честь яких над будівлею музею красуються чотири сплетені кільця...
 
Втім, почалося все задовго до "кільцювання". Август Хорьх, отримавши диплом інженера, зумів влаштуватися на роботу до самого Карла Бенца. Але скоро вирішив: "тато Бенц" (так небагато фамільярно молодий інженер називав поважаного конструктора - батька автомобіля) зайве консервативний і обережний. Недовго поміркувавши, Хорьх покинув фірму "Бенц", знайшов кредиторів і в 1900-му заснував власну компанію
 
Спочатку в ній трудилися всього 11 чоловік, зате конструктору ніхто не заважав творити. Він одним з перших зважився встановити двигун спереду, а не під сидінням водія, як на більшості машин того часу, відмовився від ланцюгового приводу на користь карданного валу. Хорьх повсякчас приймав участь в гонках (де сам нерідко сідав за кермо), розробляв все нові і нові проекти, задумався навіть про несучий кузов

 
На жаль, матеріальні плоди раннього періоду діяльності Хорьха і однойменної фірми до нашого часу не дійшли. Машин на початку ХХ століття робило мало, а розквіт компанії припав на роки, коли Хорьха там вже не було (все той же складний характер!). Новаторські ідеї конструктора довелися не до вподоби обачливим, економним акціонерам. Літом 1909-го вони просто виставили батька-засновника з компанії. Але завдяки цій неприємній для конструктора події... народилася марка "Ауді".
 
Хорьх швидко знайшов компаньйонів і по сусідству з колишньою, тут же в Цвіккау, відкрив нову фірму - звичайно ж, свого імені. Але суд ухвалив змінити назву. Придумати нове випадково допоміг син одного з компаньйонів (за іншою версією - самого Хорьха). Гімназист, що вивчав латинь по сусідству із засідаючими акціонерами, мимоволі переклав прізвище Хорьх (співзвучну німецькому "слухай") стародавньою мовою: ауді
 
Нова компанія стала робити солідні могутні машини. Тільки батько-засновник і тут не порозумівся з компаньйонами: вже в 1914-му його усунули від конструювання, обмеживши адміністративною діяльністю. А в кінці 1920-х Хорьх фактично покинув фірму свого імені і знайшов себе в численних промислових комітетах, комісіях, які в Германії тієї пори вистачало

 
А в нашій історії з'явилася нова особа - Йорген Ськафт Расмуссен - батько марки ДКВ. Саме завдяки данцеві, що влаштувався в Германії ще із студентських років, і що почав бізнес з покупки маленької механічної фабрики в саксонському містечку Цшопау, під дахом музею в Інгольштадті зібрано авто і мотоцикли так разних, зокрема майже забутих марок. Серед останніх - "СБ Аутомобіль". Крихітна берлінська компанія намагалася будувати смішні електромобільчики з кузовом з клеєної фанери. Після покупки СБ Расмуссеном берлінські машинки пробували оснащувати моторами ДКВ. (Під цією маркою завод в Цшопау вже випускав популярні в Германії мотоцикли.) Далі за прототипи справа не пішла, марка СБ незабаром зійшла з сцени, але непоказні автомобільчики рахують найближчими предками знаменитих народних автомобілів ДКВ.
 
В кінці 1920-х під контроль Расмуссена потрапила і фірма "Ауді". Завод "Хорьх" поки зберігав незалежність і випускав солідні машини з восьмициліндровими рядними моторами конструкції Пауля Даймлера - сина одного з батьків автомобіля, в ті роки шеф-конструктора фірми.
Возз'єднання "однофамільців" - компаній "Ауді" і "Хорьх" і початок нового етапу в їх історії припало на зиму 1932-го, коли Расмуссен звів їх разом з ДКВ і фірмою "Вандерер" з Хемніца в концерн "Ауто-уніон". Тоді-то і народилася знайома нині всьому світу емблема: компанії зберегли свої фірмові знаки, а гербом об'єднання стали чотири сплетені кільця. Цікаво, що Августу Хорьху в новому концерні теж знайшли високу адміністративну посаду, причому на заводі "Хорьх".

У березні 1933-го в історію чотирьох кілець вплелось ім'я Фердінанда Порше. Ще в 1931-му він спроектував двигуни для "вандерерів". Тепер перед Порше поставили завдання - зробити гоночний автомобіль, здатний змагатися з кращими в світі. Конструктор створив справді революційну конструкцію: торсіонні підвіски, двигун V16, встановлений ззаду.
У музеї "Ауді" в Інгольштадте - рідкісний екземпляр: машина версії С-D. Кузов і шасі будували під мотор V12, що відповідає вимогам сезону 1938 року, але для гірських гонок на автомобіль поставили раніший двигун V16 і... здвоєні задні колеса. Унікальна машина, як і дещо інших "ауто-уніонов", після війни потрапила в СРСР, пізніше трохи не пішла під прес на Зілі. Потім "Ауто-уніон" експонували в ризькому музеї, а кілька років тому раритет повернувся до Німеччини.

Тридцяті роки минулого сторіччя - золоте століття "Ауто-уніона". Закономірно, що машинам цього періоду відведено значне місце: компактні передньопривідні ДКВ, що приносили фірмі основний прибуток, добротні "вандерери", розкішні "хорьхи"... В кінці 1930-х об'єднане КБ "Ауто-уніон" в Хемніці створило уніфіковані (як сказали б тепер, на одній платформі) "Ауді-920", "Вандерер-W23" і "Хорьх-930V". Але незабаром із заводських воріт стали в основному виїжджати штабні усюдиходи і броньовики...
Після війни заводи "Ауто-уніона" опинилися в ГДР. Марки "Хорьх", "Вандерер" і "Ауді" зникли. У Цвіккау стали будувати вантажівки, трактори і автомобілі ІФА - копії довоєнних ДКВ. Практично такі ж машини почали випускати і в Західній Німеччині - в баварському містечку Інгольштадті, де в 1949-му відродили компанію "Ауто-уніон".

На торжество з нагоди другого народження, до речі, запросили Августа Хорьха. Родоначальник, що пережив розквіт і падіння створених ним фірм, встиг застати і епоху відродження. Хорьх помер лише в 1951-му у віці 83 років.
Компактні ДКВ і "ауто-уніони" (пізніше машину випускали під цією маркою) користувалися в післявоєнній Німеччині успіхом, але не таким, як "фольксвагени-жуки". Підсумок конкуренції був логічний: у 1964-му завод в Інгольштадті увійшов до "народного" концерну. А роком пізніше відродили марку "Ауді" - спадкоємицю і нащадка славного саксонського минулого. У 1969-му під чотирма кільцями з'явилося ще одне давно відоме в Германії ім'я. Фірма НСУ - колись один з найбільших виробників мотоциклів, в 1960-і що будувала автомобілі, зокрема з роторними двигунами Ванкеля, увійшла в "Ауді".

У новітній історії емблемою з чотирма кільцями вінчали копії "фольксвагенов" - "ауді-50" і знамениті повноприводні "кваттро", авангардні концепти, спортивні, представницькі автомобілі...
Ніби і не дуже великий музей, а скільки вміщав імен, подій, історій! Перша з яких почалася ще в позаминулому столітті завдяки Августу Хорьху.
Рідкісна, мабуть, єдина машина фірми "СБ Аутомобіль", що збереглася, з одноциліндровими 2,5-сильними двигунами ДКВ об'ємом 177 см3. Привід - ременем на задні колеса.

 

 
"Хорьх-303" 1927 року - перший восьмициліндровий автомобіль фірми. Мотор об'ємом 3,1 л потужністю 60 л. з., що не мав ні ременів, ні ланцюгів, зате з 14 (!) приводними шестернями.

 

 
Перший передньопривідний ДКВ-F1 1931 року. Двигун двоциліндровий, двотактний 18-сильний.
"Вандерер-W250" (1935-1936 рр.)
 

 
з шестициліндровим 50-сильним мотором роботи Фердінанда Порше.
 

 
Гоночний "Ауто-уніон" 1938 року рідкісної версії С-D оснащений двигуном V16 потужністю 520 л. з.
 

 
Післявоєнний ДКВ-F89 - розвиток прототипу F9 1939 року. Передньопривідний автомобіль оснащували двоциліндровим двотактним мотором потужністю 23 л. з.
 

 
Один з перших "ауді" нової епохи: модель 100L з 1,8-літровим чотирициліндровим стосильним мотором мала хороший попит на початку 1970-х.
 

 
Спортивна версія задньомоторного НСУ "Принц-1000" з 75-сильним двигуном.
 


Джерело: http://arch.zr.ru

Інші статті цього розділу:

Як стати Партнером Клубу Ауді Карта проїзду на місце зустрічі Клубу
Правові аспекти Краткий справочник флэймогона
Конфіденційність Правила форумів
Коди кнопок
historical images
Контакти: info@audi.org.ua

Розроблено Webtime

Дизайн: kondrat.com.ua